Montáž dřevené terasy

Podklad pro terasy

Terén pod dřevěnou terasou musí být zpevněný. Ideální je betonová deska, která se může srovnat do roviny pomocí výškově stavitelných rektifikačních terčů. Další možností je zhutněné štěrkové lože (zhutněný štěrk). Na rektifikační terče, nebo přímo na lože se pokládají podkladové hranoly, které by měly být z materiálu se stejnou roztažností jako terasová prkna, musí mít ideálně dvojnásobnou tloušťku, než terasová prkna. Terasová prkna se spojují pomocí nerezových vrutů, které jsou vhodné pro venkovní použití a dobře odolávají povětrnostním vlivům. Terasová prkna se montují s mezerami mezi prkny. Tyto mezery poskytují prostor pro rozpínání a vysychání materiálu.

Povrchová úprava

Terasy se mohou povrchově upravovat vhodnými oleji, čímž se prodlouží jejich životnost a při pravidelné údržbě si zachovají svůj vzhled. Olej může být transparentní, nebo pigmentovaný. Pigmentovaný olej zabraňuje vyblednutí vlivem ultrafialového záření. U některých velmi tvrdých dřevin, jako je např. massaranduba je dřevěnou terasu zbytečné olejovat, neboť dřevina je tak kvalitní, že vydrží několik desetiletí. Pokud se terasy neolejují získají časem šedou patinu vlivem ultrafialového záření.

Poskytované služby

Naše firma poskytuje kompletní služby včetně návrhu a odborné montáže dřevěných teras na míru. Pokud svěříte montáž naší firmě, ušetříte díky nižší sazbě DPH na materiál oproti montáži svépomocí.

Pro rychlou kalkulaci ceny dřevěné terasy jsme pro Vás připravily online kalkulátor, kde si jednoduše zadáte tvar a rozměr terasy a následně si můžete volit různé varianty materiálu. Kalkulátor bude zobrazovat všechny položky přehledně vypsané.