Terasová prkna

Dřevěné terasy se též nazývají také decking. Díky použití přírodních materiálů lehce a esteticky splynou s okolním prostředím, například se zahradou. Díky odolným materiálům mohou být vystaveny povětrnostním podmínkám, odolají dešti. Na rozdíl od umělých materiálů po dešti rychle oschnou.

Druhy dřevin

Základní dělení materiálů terasových prken je na exotické a jehličnaté dřeviny. Exotické dřeviny jsou kvalitnější, tvrdší a mají delší živostnost. Jehličnaté dřeviny jsou atraktivnější svou nižší cenou.

Mezi nejpopulárnější exotická terasová prkna patří massaranduba, ipe, teak, merbau, bankirai. Z jehličnatých jsou to například modřín stříbrný, borovice stepní, douglaska, thermowood borovice.

Existuje více povrchů terasových prken – hladké, jemné drážkování, hrubé drážkování.

Ideální materiál terasových prken se volí dle třídy odolnost, stability a tvrdosti. S výběrem vhodného materiálu Vám rádi pomůžeme.

Kalkulace ceny

Naše firma poskytuje kompletní služby včetně návrhu a odborné montáže dřevěných teras na míru. Pokud svěříte montáž naší firmě, ušetříte díky nižší sazbě DPH na materiál oproti montáži svépomocí.

Pro rychlou kalkulaci ceny dřevěné terasy jsme pro Vás připravily online kalkulátor, kde si jednoduše zadáte tvar a rozměr terasy a následně si můžete volit různé varianty materiálu. Kalkulátor bude zobrazovat všechny položky přehledně vypsané.